Orhan Veli Kanık Cad. Ruhi Esmer Sk. Plaza 360 No:2/5 34810 Kavacık | Beykoz | İstanbul
0 (216) 538 19 00

Yeni çözümlerle hayatı kolaylaştırıyor

Ses teknolojileri üzerinde uzmanlaşan Speechouse, bugün hem Türkiye’de hem de dünyada fark yaratan bir konumda bulunuyor. Şirket, çağrı merkezi, müşteri ilişkileri gibi çözümlerinin yanında bulut tarafında da hizmet veriyor. 2014 yılında mobil uygulamalar tarafında yaptığı yatırımlarla da hem müşterilerinin hem de paydaşlarının hayatını daha da kolaylaştırmaya hazırlanıyor.

2006 yılında kurulan Speechouse. konuşma tanıma. konuşmacı doğrulama, metni sese dönüştürme ve doğal konuşmayı algılama yoluyla yönlendirme gibi ileri ses teknolojilerini kullanan uygulamalar ve projeler geliştiren bir şirket. Şimdiye kadar Turkcell. Vodafone, Garanti Bankası gibi telekomünikasyon ve bankacılık sektörlerinin güçlü isimleriyle birlikte öncü çalışmalara imza atan Speechouse. çağrı merkezi, müşteri iletişimi, telefonda müşteri hizmetlerinde hizmet kalitesi yönetimi gibi hizmetlerinin yanında bulut iletişim tarafında da kaliteli ve kesintisiz hizmet esasına dayanan çözümler sunuyor.

‘Sanal Asistanı’ hayata geçirdi

Hizmet verdikleri ‘özel bulut çağrı merkezi’ ve büyük maliyet avantajı sağlayan ‘paylaşımlı bulut çağrı merkezi’ projelerine ilginin gün geçtikçe arttığım belirten Speechouse CEO’su Tarkan Ersubaşı, 2014 yılında mobil tarafta da ilerlediklerini anlatıyor.

2014 yılı başında mobil alanda tüm konuşma teknolojilerini içeren Sanal Asistan teknolojisini Amerika’dan hemen sonra büyük bir banka projesinde hayata geçirdiklerim söyleyen Ersubaşı, Mobil Sanal Asistan uygulamalarında da Ses İmzası ve Cali Steering teknolojilerinde yaptıkları gibi ilk uygulamayı gerçekleştirdiklerini dile getiriyor.

“Yine 2014 yılı içerisinde AR-GE anlamında sevindirici bir gelişme TTS tarafında oldu. Türkçe TTS ürünlerindeki robotık ses tüm müşterilerimizi ve bizleri rahatsız etmekteydi, iş ortağımız Nuance ile birlikte bu alanda ciddi emek sarf ettik’ diyen Ersubaşı. Nuance Vocalizer v.52 ürünü için bundan sonra sürekli iyileştirilmeye devam edecek gerçek insan sesine çok yakın yeni bir TTS sesi eklemeyi başardıklarına dikkat çekiyor.

Ekonomist – Ağustos 2014

Share