Orhan Veli Kanık Cad. Ruhi Esmer Sk. Plaza 360 No:2/5 34810 Kavacık | Beykoz | İstanbul
0 (216) 538 19 00

Speechouse tarafından Türkçeye uyarlanan ‘Ses İmza’, çağrı merkezi sektörünün en prestijli ödülünü aldı

Nuance tarafından geliştirilen, Speechouse tarafından Türkçeye uyarlanarak Turkcell Global Bilgi’nin kullanımına sunulan ‘Ses İmza’ teknolojisi, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en büyük organizasyonu olan ContactCenterWorld’ün düzenlediği 2012’nin En İyileri Yarışması’nın EMEA Bölge Finalleri’nde, “En İyi Self Servis Teknoloji Uygulaması” kategorisinde birincilik ödülü aldı.

Gelişmiş ses teknolojileri alanında yönetilen hizmetler sunan Speechouse tarafından yerelleştirilen ve Turkcell Global Bilgi tarafından kullanılan ‘Ses İmza’ teknolojisi, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en büyük organizasyonu olan Contact Center World’ün düzenlediği 2012’nin En İyileri Yarışması’nın EMEA Bölge Finalleri’nde, “En İyi Self Servis Teknoloji Uygulaması” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Speechouse’ın global iş ortağı Nuance tarafından geliştirilen ve Türkçeye uyarlanması Speechouse’da görev yapan ses teknolojileri uzmanlarınca gerçekleştirilen Ses İmza, Turkcell Global Bilgi’yi arayan müşterilerin kimlik doğrulama işlemlerini sadece 5 saniye içinde tamamlamalarını sağlıyor. ‘Anne kızlık soyadı’ gibi güvenlik sorularını ortadan kaldıran teknolojide kişiye özel biyometrik özellikleri kullanıldığı için, işlemler tıpkı parmak izinde olduğu gibi yüksek güvenlik seviyesinde kolayca gerçekleştirilebiliyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Speechouse CEO’su Tarkan Ersubaşı, Ses İmza teknolojisinin çağrı merkezi sektörüne devrim niteliğinde yeni bir soluk getirdiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Global iş ortağımız Nuance, şirketler ve tüketiciler için ses ve görüntüleme çözümleri sunma konusunda dünya lideri sağlayıcı konumunda bulunuyor. Speechouse olarak, Nuance tarafından geliştirilen Ses İmza teknolojisini Türkçeye göre optimize ederek yaklaşık iki yıl önce Türkiye çağrı merkezi sektörünün en önemli markalarından Turkcell Global Bilgi’nin kullanımına sunduk. Ses İmza teknolojisini bu süre boyunca kusursuz bir şekilde kullanan ve müşterilerinin hayatını kolaylaştırarak zamandan önemli oranda tasarruf sağlamalarına yardımcı olan iş ortağımız Turkcell Global Bilgi’nin bu prestijli ödülü kazanmasından büyük mutluluk duyuyoruz.”

Share