Orhan Veli Kanık Cad. Ruhi Esmer Sk. Plaza 360 No:2/5 34810 Kavacık | Beykoz | İstanbul
0 (216) 538 19 00

Speechouse çağrı merkezlerine yeni bir soluk getirdi, Turkcell abonelerinin TL yüklemesini kolaylaştırdı

Speechouse ve Turkcell Global Bilgi’nin ortaklaşa geliştirdiği “Konuşma Tanıma Sesli Yanıt Sistemi”, ödeme hizmetlerinde ilk kez sesli işlemlerin de kullanılmasını sağlıyor. Sistem sayesinde Turkcell aboneleri, robot operatörler aracılığıyla, müşteri temsilcisine bağlanmadan hattına para yükleyebiliyor.

Sesli hizmet sistemlerinde dünya lideri Nuance Communicaitons’ın çözüm ortağı Speechouse ve Turkcell Global Bilgi ortaklığıyla uygulamaya koyulan “Konuşma Tanıma Sesli Yanıt Sistemi” sayesinde, Turkcell Hazır Kart kullanıcıları hatlarına TL yükleme işlemlerini çok daha hızlı yapabiliyor. Çağrı merkezi müşteri temsilcilerinin daha kompleks konularla ilgilenmelerine ve müşterilerine daha etkin hizmet verebilmelerine olanak tanıyan sistemle, 20 milyon Turkcell Hazır Kart abonesinin işlemlerinin daha pratik bir hale getirilmesi ve operasyonel verimlilik ile müşteri memnuniyetinin artırılması hedefleniyor.

Nasıl çalışıyor?

Sesli işlemlerin ilk defa ödeme hizmetlerinde kullanılmasını sağlayan “Konuşma Tanıma Sesli Yanıt Sistemi” sayesinde, 8035’i arayan Turkcell aboneleri, müşteri temsilcisine bağlanmadan hatlarına TL yükleyebiliyor. Turkcell Global Bilgi Çağrı Merkezi’ni arayan aboneler, sevdiklerine veya kendi hatlarına TL yüklemek için robot operatörlerle temasa geçiyor.

Speechouse’un geliştirdiği sistemle Turkcell Hazır Kart aboneleri, robot operatöre kendi veya TL yüklemek istediği GSM numarası ile kaç TL yükleyeceğine dair bilgiler veriyor. Yüklenmek istenen bedel, abonenin bilgilerini verdiği kredi kartından tahsil ediliyor. TL yüklemeyi müşteri temsilcisi yardımıyla yapmayı tercih eden aboneler ise diledikleri takdirde bu şekilde hizmet almaya devam edebiliyor. Sistemin arka planında çalışan teknoloji, uygulama sürecinde de sürekli olarak güncelleniyor.

İşbirlikleri sürecek

Sistemi geliştirirken Turkcell Hazır Kart kullanıcılarının en kısa şekilde nasıl yükleme yapabileceklerini düşünerek yola çıktıklarını belirten Speechouse CEO’su Tarkan Ersubaşı, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Çağrı merkezi sistemine yeni bir soluk getirdiğimiz Konuşma Tanıma Sesli Yanıt Sistemi ile amacımız kullanıcı alışkanlıklarına uyumlu yenilikler geliştirmek. 20 milyon Turkcell Hazır Kart kullanıcısına hizmet veren Turkcell Global Bilgi de kolayca benimsenebilecek ve verimlilik sağlayan uygulamaları teknoloji vizyonunun merkezinde tutuyor. Turkcell IVR sisteminde en yaygın kullanılan uygulamaları konuşma teknolojisiyle güçlendirmek için ortaklıklarımız önümüzdeki süreçte de devam edecek.”

Turkcell Global Bilgi Müşteri Çözümleri Müdürü Fahri Arkan ise günlük 300 binin üzerinde çağrı alan bir müşteri ilişkileri yönetimi merkezi olduklarının altını çiziyor ve şunları söylüyor: “Hizmet süreçlerinin, aynı zamanda müşterilerimize işlem kolaylığı sağlayarak kısalması operasyonel verimlilik açısından büyük önem taşıyor. Tabii ki bunu yaparken güvenliği ve müşteri memnuniyetini de artırıyoruz. Konuşma Tanıma Sesli Yanıt Sistemi, Turkcell müşterilerine yepyeni bir deneyim sundu. Speechouse ile kurduğumuz bu gelişmiş sistem, iş süreçlerimize kısa sürede önemli katkılar sağladı.”

Share