Orhan Veli Kanık Cad. Ruhi Esmer Sk. Plaza 360 No:2/5 34810 Kavacık | Beykoz | İstanbul
0 (216) 538 19 00

Procat, çağrı merkezlerine teknoloji desteği veriyor

Kendinizden biraz bahseder misiniz?

1991 yılında EGE Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, iş hayatına ilk adımım 1991 yılında ITD şirketinde oldu. ITD’de Türkiye, Doğu Avrupa ve Ortadoğu’da ses ve işlem otomasyonu ile ilgili projelerin gerçekleştirilmesi ve yönetilmesinde rol aldım. Türkiye’de finans ve telekom sektörlerinde ilk IVR ve CTI uygulamalarının hayata geçirilmesi görevlerinde bulundum.

1994 yılında Polonya’ya giderek 2000 yılına kadar Polonya’da şirket operasyonlarını oluşturup yönetimini yaptım. Polonya’daki çalışmalarım ilerideki iş hayatıma yön verecek çok önemli bir tecrübe oldu. 2000 yılında Türkiye’ye dönerek şirketin Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Türkiye, Polonya, Ortadoğu’daki projelerinin hayata geçirilmesinde görev aldım.

2004 yılı Aralık ayında kendi teknoloji ve müşteri hizmetleri şirketimi hayata geçirmeye karar verdim. Procatböylece kurulmuş oldu.2006 yılında ise Türkiye pazarına yönetilen hizmetler modeliyle Konuşma Tanıma ve Konuşmacı Doğrulama çözümleri sunmak ‘üzere Speechouse firmasını hayata geçirdik. Son 2008 yılı sonlarına doğru piyasadan aldığımız geri bildirimler doğrultusunda altyapısını oluşturmaya başladığımız dünyanın ilk çağrı merkezi oteli olan Call Center Hotel’i 2010 da şirketleştirdik.

Kurduğunuz şirketler ne tür hizmetler veriyor?

Procat olarak müşteri hizmetleri projelerine odaklandık. Hem finans, hem telekom hem de genel olarak çağrı merkezleri aracılığıyla müşteri hizmetleri sunan tüm sektörlere odaklandık. Ürün satmaktan çok, müşterinin ihtiyacını anlayarak sistemler ve çözümler oluşturmaya özen gösterdik.

A’dan Z’ye anahtar teslim çağrı merkezi kurulumu, üçüncü parti ürün ve çözümler ile entegrasyonu, uygulama geliştirme, raporlama, izleme, denetleme ve kalite değerlendirme için gereken tüm ürün ve hizmetleri sunuyoruz.

Hizmet ve çözümlerimizi farklılaştırarak ve birbirinden ayrıştırarak 2006 yılında Speechouse’u kurduk. Speechouse’ta konuşma tanıma, konuşmacı doğrulama, metni sese dönüştürme ve doğal konuşma algılama yoluyla yönlendirme gibi ileri ses teknolojilerini kullanan uygulamalar ve projeler sunuyoruz. Kullanıcıların çağrı merkezlerini aradığında tuşlayarak işlem yapmak yerine konuşarak işlemlerini gerçekleştirmesini sağlayan konuşma tanıma teknolojileri, kişisel bilgilerini sıralamak yerine taklit edilemeyecek özellikteki kendi sesiyle doğrulanmasına olanak tanıyan konuşmacı doğrulama teknolojileri konusunda firmalara hizmet veriyoruz. Ses içeren teknolojilerin en gelişmişi olan ve kullanıcıların isteklerini kendi sözcükleriyle ifade ettikleri doğal konuşma yoluyla self-servis kanallara yönlendirilmelerini sağlayan Call Steering teknolojisi ilk kez Türkiye’de Speechouse tarafından uygulandı.

Şimdiye kadar Turkcell, Vodafone, Garanti Bankası ve Akbank gibi telekomünikasyon, bankacılık ve sigortacılık gibi birçok sektörde öncü çalışmalara imza attık.

24 Saat Gazetesi – Kasım 2014

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *