Orhan Veli Kanık Cad. Ruhi Esmer Sk. Plaza 360 No:2/5 34810 Kavacık | Beykoz | İstanbul
0 (216) 538 19 00

Konuşma Tanıma ile Turkcell Kontör Yükleme Projesi

Speechouse, ses tanıma sistemi ile entegre çalışan Robot Operatörler aracılığıyla Turkcell abonelerinin hayatına hız ve değer katmaya devam ediyor. Türkiye’de hayata geçirilen bu yeni uygulama ile aboneler, çağrı merkezlerindeki robot operatör sayesinde kendi sesleri ile kontör yükleyebiliyorlar.

Türkiye’nin lider mobil operatörü Turkcell, ön ödemeli abonelerinin daha hızlı ve kolay kontör yüklemelerini sağlayacak yeni bir hizmeti hayata geçirdi. Uygulama sayesinde 8035 numarasını çevirerek sevdiklerine ve kendilerine kontör yüklemek için Global Bilgi Çağrı Merkezi’ni arayan aboneler, müşteri temsilcisine ihtiyaç duymadan robot operatörler aracılığıyla işlemini tamamlayabiliyor.

Turkcell’in 20 milyon ön ödemeli abonesinden herhangi biri, sunulan bu ekstra hizmet kapsamında robot operatöre kendi GSM numarasını, kontör yüklemek istediği GSM numarasını ve kaç kontör yükleneceğine dair bilgi veriyor. Toplam bedel abonenin belirttiği kredi kartından kolayca tahsil edilebiliyor. Kontör yüklemeyi müşteri temsilcisi yardımıyla yapmak isteyen aboneler ise diledikleri takdirde bu şekilde hizmet almaya devam edebiliyorlar.

Global Bilgi ve Sesli hizmet sistemlerinde dünya lideri Nuance Communicaitons’ın çözüm ortağı olan Speechouse tarafından uygulamaya alınan servis, çağrı merkezi görevlilerinin daha kompleks konularla ilgilenmelerine ve müşterilerine daha etkin hizmet verebilmelerine imkân tanıyor. Sistem ayrıca farklı konularda çağrı merkezinden destek almak isteyen diğer abonelerin, müşteri temsilcisine ulaşmak için çağrı kuyruğunda daha kısa süre kalmalarına olanak sunuyor.

Speechouse CEO’su Tarkan Ersubaşı sistemin kısa süre içinde kabul gördüğünü ve ses tanıma teknolojisindeki başarı oranını ise yüzde 92,6 olduğunu belirtiyor.

“Otomatik konuşma sisteminin kendilerine yeni bir müşteri deneyimi sunmak fırsatı verdiğini ifade eden Global Bilgi Uygulama Geliştirme Yöneticisi A. Fahri Arkan, “Speechouse ile bu gelişmiş sistemi kurmak için birlikte çalıştık. Bu teknolojinin iş süreçlerimize sağladığı katma değeri kısa sürede gördük” dedi.

Tarkan Ersubaşı sesli servisler alanında en gelişmiş teknolojileri sunan Nuance ile geliştirdikleri işbirliğiyle Türkiye pazarına katma değerli servisler sunmaya devam edeceklerini ifade ederek şunları söyledi: “Nuance’ın dünyada büyük ilgi gören teknolojilerini dil desteği sağlayarak Türkiye’deki kurumların hizmetine sunuyoruz. Bu servislerle kurumlara hız kazandırırken ve iş süreçlerinde verimlilik sağlıyoruz.”

Nuance’ın Türkiye Temsilcisi Speechouse, Turkcell IVR sisteminde en yaygın kullanılan uygulamaları konuşma teknolojisiyle güçlendirmek için profesyonel servisler sunmaya devam ediyor. Speechouse önümüzdeki günlerde Global Bilgi için Turkcell’in müşterilerine sunduğu hizmeti geliştirecek alternatif yeni otomatik servisler sunmayı da planlıyor.

Share