Orhan Veli Kanık Cad. Ruhi Esmer Sk. Plaza 360 No:2/5 34810 Kavacık | Beykoz | İstanbul
0 (216) 538 19 00

iGaranti’nin “Sesle Yönet” özelliğiyle, artık işlemler de konuşarak yapılıyor

Mobil bankacılığa bir yenilik daha katan Garanti Bankası’nın android ve iOS platformlarda sunduğu iGaranti uygulaması, geliştirilen Sesle Yönet özelliğiyle, uygulama içinde gezinmenin yanı sıra işlemlerin ses komutuyla yapılmasına olanak sağlıyor.

Zamanın etkin kullanımını sağlayan iGaranti uygulaması, iOS platformlarda, kullanıcı bakiye ve kart limiti sorgusu, döviz alış ve satış, para transferi gibi işlemleri, doğal konuşma ile Garanti avatarına aktararak hızla yapma imkânı sunuyor. İşlemlerin, yakın zamanda Android platformlardaki Sesle Yönet özelliğine de taşınması planlanıyor. Garanti Bankası, Speechouse ve Nuance işbirliğiyle gerçekleştirilen çalışma, konuşma teknolojileri kullanılarak, uygulamanın içerisinde gezinmeyi ve konuşarak tüm işlem deneyimini tamamlamayı sağlıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “ Dijital doğanlara yönelik oluşturduğumuz ve içinde bir çok yeniliği ve ilki bulunduran iGaranti şimdiye kadar 250 binden fazla indirildi ve Garanti dijital bankacılığını kullanmayan 10 binden fazla yeni müşteriyi de dijital bankacılık ile tanıştırdı.

Amerika’dan sonra, Türkiye’deki ve Avrupa’daki ilk mobil proje olan iGaranti’nin “Sesle Yönet” özelliğinin ise ilk günden bu yana önemine inanıyor ve geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün, işlem deneyiminin baştan sona konuşarak yapılmasını sağlayan düzenlemelerle, hedeflediğimiz noktaya bir adım daha yaklaştık.

Kullanıcımız iGaranti içerisinde, avatar üzerinden “Sesle Yönet” özelliğini açtıktan sonra örneğin; “Ali’ye 50 lira gönder.” diyerek işlemi başlatabiliyor, gerekli tüm bilgileri açıklama dahil konuşarak girebiliyor ve bu işlemi yine “Onaylıyorum.” diyerek tamamlayabiliyor. Garanti Bankası olarak ses teknolojilerine yönelik yatırımlarımız önümüzdeki dönemde de devam edecek. ” dedi.

Share