Orhan Veli Kanık Cad. Ruhi Esmer Sk. Plaza 360 No:2/5 34810 Kavacık | Beykoz | İstanbul
0 (216) 538 19 00

Call Center Hotel, Procat ve Speechouse 11. İstanbul Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı’nda büyük ilgi gördü

Verint ve iDashboards ile gerçekleştirdiği iş ortaklığının ardından, bulut bilişimde dünya lideri Müşteri Başarı Platformu Salesforce ile de iş ortaklığı hamlesi yapan Procat, ürün ve hizmet yelpazesini pazar ihtiyaçlarına paralel yenilemeye devam ediyor.

Procat, kardeş şirketleri Speechouse ve Call Center Hotel ile Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 11.İstanbul Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı’na katıldı.

Anahtar teslim çağrı merkezi kurulumu, işletim ve denetim hizmetleri sunan Procat, etkinlik kapsamında mevcut ürün ve çözümlerindeki gelişmeler ve yeni referans projeleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Kardeş şirketleri Gelişmiş Ses Teknolojileri konusunda çözümleri bünyesinde barındıran Speechouse ve Call Center Hotel ile fuarda yer alan Procat’in duyurduğu yeni iş ortaklıkları ve yeni çözümleri yoğun ilgi gördü.

Kurulduğu 2004 yılından bu yana, sürekli yeni teknolojilere yatırım yaparak çağrı merkezi dünyasında hızla yükselen ve sektörün en yenilikçi firmalarından birisi olmayı başaran Procat, stratejik iş ortaklıkları ile büyümesini sürdürmeye kararlı.

VERINT ve IDASHBOARDS’u partnerleri arasına ekledikten sonra, dünyanın en önemli bulut bilişim firmalarından birisi olan SALESFORCE ile de el sıkışan firma, çözüm ortaklarına bir yenisini daha eklemiş oldu. Çağrı merkezi sektörünün teknolojik yeniliklere en açık sektörlerden birisi olduğunu belirten Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı; “Yeni iş ortaklıkları ile sektöre öncülük etmekten mutluluk duyuyoruz. Müşteri memnuniyetini artırmak, öncelikli hedeflerimizden birisiydi. Müşterileriniz ile olan iletişimde deneyimi mükemmelleştirmek için müşterinizin nerede olduğunu bulmanız öncelikli önem arz ediyor.

SMS veya e-Mail kampanyaları ile veya elinizdeki dataya outbound aramalar yaparak müşterinize ulaşmak gün geçtikçe zorlaşıyor. E-Maillere ve SMS’lere geri dönüşler de azalıyor. Akıllı cihazlara, giyilebilir teknolojilere, sosyal medya mecrasına ilginin arttığı yepyeni bir dönemdeyiz. Bu yeni dönemde, müşterinin tüm kanallardaki yolculuğuna hakim olmak ve yenilikçi uygulamalar geliştirmek adına dünyanın en büyük bulut bilişim firmalarından Salesforce ile iş ortaklarımız için katma değer yaratmaya odaklandık” dedi.

Salesforce’dan hemen önce Procat iş ortakları arasına dahil olan Verint ve iDashboards ile ilgili de bilgi veren Ersubaşı konuşmasını şöyle sürdürdü:“Ses Kayıt, Kalite Değerlendirme, İş Gücü Yönetimi, Konuşma Analizi ve İş Süreçlerinin Otomasyonu alanlarında dünya devi olan Verint ile iş ortağı olma ana nedenimiz, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına adapte olmak ve bütünleşik bir çözüm üretmek. Müşterilerimiz tek alanda tek teknoloji kullanmıyorlar. Birden fazla teknoloji ile hayatlarına devam etmeleri gerekiyor.

Ancak müşterilerinin farklı kanallarındaki deneyimlerini tekilleştirirken, çağrı merkezi başta olmak üzere, back office’lerindeki, bayilerindeki iş gücü yönetimini tek alt yapıdan sağlamak önem arz ediyor. Verint bu tek ekrandan yönetim imkanını, sağlıklı bir şekilde sürdürebilen ve birleştirilmiş bir yapıda sunabilen güçlü bir firma.

iDashboards ise Web arayüzü aracılığı ile kullanıcıların veriye erişimlerini, kendi dashboard’larını kendilerinin geliştirmelerine olanak tanıyan güçlü bir ürün. İş zekası uygulamalarının aksine, herhangi bir IT / yazılım geliştirme / iş zekası uygulama geliştirme uzmanına ihtiyaç duymadan, kısa bir eğitim programı ile kullanıcılar kendi raporlarını ve dashboardlarını istedikleri görseller ile geliştirme imkanı bulabiliyorlar.

iDasboards ürünümüzü, verinin ve veri tabanının olduğu her sektörden müşterilerimiz kullanabilmekte. Üniversiteler, eğitim kurumları, finans kuruluşları, turizm ve ulaşım firmaları, tahsilat üzerine çalışan kurumlar, sektör bağımsız bu ürünümüzden ve çözümlerimizden faydalanabilirler.”

Konuşmasında 2016 yılının Çağrı Merkezi sektöründe süreç yönetimi ve kalitenin öne çıkacağı bir yıl olacağının altını çizen Ersubaşı ekledi:

“Sektörde bu değişime ayak uyduramayan oyuncuların zorlanacağını düşünüyorum. Çağrı Merkezleri Derneği’nin açıklamalarına göre ülkemizde çağrı merkezi sektörü, 80.000’in üzerinde kişiye istihdam sağlayan ve 1,6 milyar doların üzerinde bir pazar büyüklüğüne sahip devasa bir sektör olmuş durumda. Üstelik çift haneli büyümeler, hem cirosal anlamda hem de istihdam anlamında çift haneleri rakamlarla devam ediyor. Buna karşın, pazarda ciddi bir konsolidasyon beklentisi söz konusu.

Bugüne kadar iş ortaklarımızın çoğunluğunu maliyet avantajı sağlayan outsource çağrı merkezi firmaları oluşturuyordu. Ama artık maliyet avantajı sağlama hedefi ile birlikte, gelişen tüm teknolojik kanallarda kaliteli ve kesintisiz hizmet vermeyi hedefleyen tüm firmalar çözümlerimizden faydalanmaktalar. Biz de iş süreçlerin tamamında başarı hedefi olan bu kurumlara özel ürünler geliştirmeye başladık.

Müşteri hizmetleri yetkililerinin performanslarını 360 derece takip etmek isteyen kurumlar için bir Performans Yönetim yazılımı, tahsilat iletişim süreçlerini uçtan uca otomatize etmek isteyen kurumlar için ise bir tahsilat iletişimi otomasyon yazılımı geliştirdik. Her iki çözümümüzün fuarda gördüğü ilgi bizi hem memnun etti hem onurlandırdı.

Share